tr / en
YAŞ
CİNSİYET
SIRALA
YAŞ
CİNSİYET
SIRALA

EKİBİMİZ

 

BURCU BAL

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ndeki lisans eğitimini 2013 yılında tamamlamasının ardından; Karaosmanoğlu/Özalp Hukuk Bürosu’nda, Dündar Hukuk Bürosu’nda ve Kavak Hukuk Bürosu’nda avukat olarak çalıştı. 
2016 yılı Ağustos ayı itibariyle Gaye Sökmen Ajansın birlikte çalıştığı oyuncuların sözleşme süreçlerini takip ederek hukuki danışmanlık hizmeti verdi.
Burcu Bal, Sökmen Talent Management’in hukuk danışmanı olarak görevine devam edecektir.
 

 

EMRE KURAL

2003 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olan Emre Kural, aynı üniversitede Ekonomi Hukuku Masteri yapmıştır. 2004 yılında Merkez Gazete Dergi Basım Yayıncılık A.Ş.  (Sabah Gazetesi-ATV Televizyonu)’nda stajyer avukat olarak çalışma hayatına başlamış ve avukatlık stajı bittikten sonra avukat olarak çalışmaya devam etmiştir. Bu şirkette, şirketin tüm basın ceza davalarının sorumluluğunun üstlenilmesi ve günlük bazda şirketin tüm departmanlarına hukuki danışmanlık verilmesi görevlerini üstlendikten sonra 2006 yılında Bumin Hukuk Bürosuna geçiş yapmıştır. Bu şirkette yerli ve yabancı sermayeli şirketlerin temsili ve başta rekabet ve telekomünikasyon hukuku olmak üzere hukuki danışmanlığının sağlanmasıve due diligence görevlerini ifa ettikten sonra 2009 yılında Gaye Sökmen Ajans Ltd. Şti.’nde Oyuncu ve Ajans’in, reklam, dizi, film, yapım, tiyatro sözleşmelerinin hazırlanması, takibi, oyuncu menajerliği, oyuncu ilişkilerinin düzenlenmesi ve uluslararası projelerin takibi ve kontrolü görevlerini ifa etmiştir. 2017 yılında Gaye Sökmen Ajans’tan ayrılarak kendi ajansı Regulus Ajans Organizsayon ve Yapım Şirketi’ni kuran Emre Kural bu şirkette Engin Altan Düzyatan’ın menajerliğini yapmış, Ajans yönetimi, Yapımcılarla ve Reklam Verenlerle ilişkilerin kurulması, sözleşme süreçlerinin yönetimini yapmış; aynı zamanda Regulus Yapım Sanat Prodüksiyon ve Organizasyon A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanlığını ve projelerin geliştirilmesi, senarist ilişkileri ve sponsorluk anlaşma süreçlerinin yönetimini yaparak “Sen de Tanık Ol” isimli yapımcılığını Engin Altan Düzyatan’ın üstlendiği belgeselin idari yapımcılığını yapmıştır. 2022 yılında Bozdağ Film Yapım Prodüksiyon Reklam İnşaat Turizm Sanayi Ticaret A.Ş.’nin Genel Müdürlüğünü yapmış olan Emre Kural bu şirkette Şirketin halihazırda Yapımcılığını yapmış olduğu projelerin takibi, koordinasyonunun sağlanması, saha içi ilişkilerin yönetimi, saha içi ekibin kontrolü, Uluslararası Dizi/Film Yapımlarının kontrolü, takibi, hukuki ve sözleşme prosedürlerinin hazırlanması, yeni Dizi/Film projelerinin hazırlanmasında kreatif ekibin yönetimi, danışmanlık verilmesi ve Oyuncu ve Ajans ilişkilerinin yönetimi hususlarında çalışmıştır.

2022 yılı itibariyle Sökmen Talent Management ailesine katılan Emre Kural, Genel Koordinatörlük görevini ifa etmekte ve ileri derecede İngilizce bilmektedir. 

 

 

EMRE SÖKMEN

 

Ankara doğumlu Emre Sökmen, ilk olarak babası Sait Sökmen’den klasik bale ve dans, sonrasında da Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi ve Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarlarında müzik (Viyola) ve klasik bale eğitimi aldı. Lise bölümünü bitirdikten sonra burs alarak eğitimini John Cranko Schule-Staatliche Ballet Akademie Stuttgart'da tamamladı. Mainz Şehir Tiyatrosu ve Flander Kraliyet Balesi’nde solist olarak dansetti.

1998 yılında New York Film Academy'de eğitim gördü.

2001 yılında sonlandırdığı aktif dans kariyerinden sonra Brüksel'de NARAFI - LUCA School of Arts'dan (Sinematografi) mezun oldu.

Sonrasında çeşitli projelerde ve televizyonda freelance kameramanlık/yönetmenlik yapıp Flander Kraliyet balesinin temsil ve promosyonal filmlerini çekti. Filmi “FLASH” Akbank Film Festivali'nin Uluslararası filmler bölümünde gösterildi.

2010 yazında Türkiye'ye döndü. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesinde Klasik Bale Tekniği üzerine ders verdi.

Barbara Poitier ve Çiğdem Selışık Onat ile oyunculuk  çalışmaları yaptı.

Emre Sökmen,  Sökmen Talent Management'te; Uluslararası Proje İletişimi, TV/Film sektörü  için yönetmenlik, koreograflık ve eğitmenlik yapmasının yanı sıra ajansa bağlı oyuncuların menajerliğini yapmaktadır.

 

 

 

ERAY SARIGÖL

 

2000-2010 yılları arasında çeşitli kuruluşların pazarlama departmanlarında yer aldı.

 

2010 – 2012 yılları arasında Kafepi Group sponsorluk ve halkla ilişkiler müdürlüğünü gerçekleştirdi.

 

2012-2014 yıllarında da fotoğraf sanatçısı Mehmet Turgut’un menajerliğini ve 46 Magazine dergisinin genel yayın yönetmenliğini geçekleştirdi.

 

2014-2017 yılları arasında bağımsız olarak bir çok projede kurumsal firmalara ve ajanslara pazarlama ve satış çalışmaları hakkında içerik yarattı. Ayrıca bu süreçte Jagermeister markasının Türkiye marka elçiliğini de üstlendi.

 

2017 yılı itibarı ile Gaye Sökmen Ajans bünyesine dahil olan Eray Sarıgöl  iş geliştirme, digital projeler, reklam ve sponsorluk çalışmalarını üstlendi.

2022 yılı itibariyle Sökmen Talent Management'te çalışmalarına devam etmektedir.

 

 

İPEK TÜRER

 

Çalışma hayatına 2010 ve 2011 yıllarının yaz aylarında CNNTürk’te yayınlanan kültür-sanat programı Afiş’te staj yaparak başladı.

 

2013 yılında Işık Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Bölümü’nden mezun olduktan sonra ardından, Bournemouth Business School International/İngiltere Reklamcılık ve Halkla İlişkiler eğitimi aldı.

 

2014-2017 yılları arasında Milliyet Gazetesi hafta sonu eklerinde muhabir olarak görev yaptı.

 

2017 Haziran ayı itibarıyla Gaye Sökmen Ajans bünyesine katılan İpek Türer,  ajansın birlikte çalıştığı oyuncuların içinde bulunduğu projelerdeki PR çalışmalarını, basın ilişkilerini ve ajansın sosyal medya paylaşımlarını yürüttü.

İpek Türer 2022 yılı itibariyle Sökmen Talent Management'ta çalışmalarına devam etmektedir.

  

 

 

 

SALİHA ERDOĞAN

 

1994 – 1995 yıllarında Global Gazetesi'nde yönetici asistanı ve 1996 – 1998 yıllarında İntermedya Yayıncılık'ta İnsan Kaynakları yöneticisi olarak çalıştı.

 

1998 yılından itibaren Gaye Sökmen Ajans'ın birlikte çalıştığı oyuncular ile markalar arasında reklam, iş geliştirme, digital projeler ve müşteri ilişkilerini  yönetmekte olan Saliha Erdoğan, 2022 yılı itibariyle Sökmen Talent Management'te çalışmalarına devam etmekte ve Sökmen Talent Management'e bağlı oyuncuların menajerliğini yapmaktadır.

 

 

SERPİL BEKİROĞLU

 

1997 yılından itibaren ajansın muhasebe ve finans departmanını yönetmektedir.

 

SİNEM MUT

 

1998-1999 yıllarında Deulcom Internaional Halka ilişkiler bölümünden mezun oldu. 1999-2001 yıllarında Anadolu Üniversitesi Halka İlişkiler bölümünden mezun oldu.

 

2011 yılından itibaren iletişimde olduğu tüm projelerin senaryo analizini ve casting çalışmalarını yürütmekte olan Sinem Mut, Sökmen Talent Management oyuncularının menajerliğini yapmaktadır.

 

SONGÜL GÖKSEL

 

2006 yılında Pera Güzel Sanatlar Akademisi Sinema Televizyon bölümü ve ardından Anadolu Üniversitesi Medya ve iletişim bölümlerinden mezun oldu.

 

2007 yılı itibariyle, ajansın birlikte çalıştığı oyuncuların içinde bulundukları dizi, film ve reklam projelerindeki PR çalışmalarını ve basın ilişkilerini yönetmekte olan Songül Göksel,  Sökmen Talent Management oyuncularının menajerliğini yapmaktadır.